CPanel Açılmıyor Ne Yapmalıyım

Bu makalede CPanel'in açılmaması durumunda nasıl bir yol izlememiz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Öncelikle hangi hizmet paketini kullandığınız önemlidir.

Sınırsız Hosting Türkiye

Eğer bu kategorilerden bir paket kullanıyorsanız cpanel'i açmak için alanadınızın dns ayarlarının doğru yapılmış olması gerekmektedir. Alanadınız üzerinden girmek için alanadınızın sonuna cpanel yazmanız gerekmektedir. Bu hizmette cpanele güvenli bağlantı üzerinden bağlanmak gerekmektedir. Bu nedenle cpanel yazınca bir hata mesajı ile karışılaşacaksınız. Bu mesajdaki bağlantıya tıklayarak devam ediniz. Güvenli bağlantılarda özel ip kullanılması gerektiği için bu aşamada tarayıcı bir hata verebilir, bu hata güvenlik uyarısı şeklinde de olabilir. Bu uyarıyı dikkate almayıp devam ediniz. Bir sonraki ekranda giriş ekranı açılacaktır. Eğer buna rağmen açılmıyorsa, http://th.evrenshosting.com/cpanel adresinden giriş yapmayı deneyiniz.

Sınırlı Hosting ABD

Bu kategorideki bir paketi kullanıyorsanız aynı şekilde alanadınızın dns ayarlarlarının yapılmış olduğundan emin olunuz. Buna rağmen cpanel açılmazsa http://hg.evrenshosting.com/cpanel adresini deneyiniz.

Dedicated Sunucu

Sunucu hizmeti kullanıyorsanız, sipariş aşamasında vermiş olduğunuz kontrol panele göre giriş yöntemi değişiklik arz etmektedir. Eğer cpanel kullanıyorsanız alanadınızın sonuna cpanel yazarak devam edebilirsiniz. Eğer DirectAdmin kullanıyorsanız 2222 portu üzerinden bağlanmanız gerekmtekdir. Buna rağmen bağlantı kuramıyorsanız lütfen konu ile ilgili tikıt açınız.

  • 2 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

Bir Hosting ile Birden Çok Site Nasıl Açarım?

Firmamızdan almış olduğunuz tek bir hosting ile birden çok site açmak için; CPanel'e girdikten...

Siteyi Yayınlamak için Web Sayfaları Nereye Yüklenir

Sitenizi internette yayınlamak için FTP ile sitenize bağlandıktan sonra public_html klasörü...

MySQL Veritabanı Nasıl Kurulur

cPanel üzerinden veritabanı kurmak için aşağıdaki adımlar izlenir: cPanel'e giriş yapınız...

Powered by WHMCompleteSolution